Hemen Ara
 Bizi Hemen Arayın

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama sonuçlarında ilk 3 sırada mısınız?

Web sitenizde doğru kelimeleri mi kullandınız?

Arama motoru optimizasyonu ile doğru kelimeler de organik trafiğiniz de artış sağlıyoruz.

Organik sonuçlarda ki tıklamaların reklam sonuçlarında ki tıklamalara oranının 8.5 kat daha fazla olduğu ve organik trafiğin reklam trafiğine oranla 1.5 kat daha fazla dönüşüm sağladığını biliyor muydunuz? SEOMoz araştırmasına göre, organik sonuçlar reklam sonuçlarına göre daha fazla tıklanmaktadır.

Yatırım getirisi (ROI) ve sonuç odaklı; etik, stratejik ve uzun ömürlü çalışmaları benimsiyoruz. Ekibimiz ile algoritmik arama motoru sonuçları için trafiği, dönüşümleri ve satışları arttırmanızda yardımcı oluyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) online potansiyel müşterilere ulaşmak isteyen herhangi bir işletme için gerekli ve düşük maliyetli bir pazarlama kanalıdır. SEO endüstrisi her zaman gelişmekte ve değişmektedir. Örneğin Google düzenli olarak algoritmasını güncellemektedir. SEO çalışmalarımızda hızla değişen arama motorları algoritmalarına uyum sağlarken her sektör ve firmaya göre kampanya strateji ve taktikler kurguluyoruz.

Tanımlama

Ürün veya hizmetleri, sektörü ve rakipleri, hedefleri belirlemek üzere müşterimizi tanıyoruz.

Web Sitesi Denetimi

Sitenizin anlık performansını ölçer, indekslendiğiniz anahtar kelimelerde ki sıramalarınızı tespit ederiz. Sitenizin arama motoru ve kullanıcı dostu olması için web sitenizde ki her sayfayı inceleriz. Sayfalarınızın arama motorlarında taranması ve verimli bir şekilde yorumlanması içeriğinizi arayan kullanıcılara ulaşabilmeniz için uygun anahtar kelimelerde indekslenmesini sağlarız.

Rakip Analizi

Yaptığımız rakip analizleri ile rakiplerinizin yaptığı çalışmaları analiz ediyoruz. Hangi sıklıkla ne tür içerikler yayınladıkları hangi anahtar kelimeleri kullandıkları ve hangi sitelerden backlink aldıkları gibi bilgiler ile çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Tüketici Araştırması

Hedef tüketicinin çevrimiçi olarak müşterinin ürün veya hizmetlerini nasıl aradığını araştırırız.

Anahtar Kelime Araştırması

İyi bir SEO kampanyasının temeli doğru anahtar kelimeleri seçmektir. Sunduğunuz ürün ve hizmetlere göre potansiyel müşterilerinizin kullandığı terimleri bulmanıza ve potansiyel trafik ve rekabet arasında doğru dengeyi saptıyoruz. Seçilen anahtar kelimelerin sıralaması seo kampanyalarımızın anahtar performans göstergelerinden (KPI) biridir.

Lokal Arama Motoru Optimizasyonu

Web sayfalarınızın sıralamasını yerel arama sonuçlarında iyileştirmek için yapılan çalışmalardır. Bulunduğunuz veya ürün/hizmet satışı yaptığınız şehir, bölge, alanlar içinde yapılan aramalarda görünürlüğünüzü arttırmayı amaçlarız.

Site içi SEO

Anahtar kelimelerinizin hedeflenmesinde geliştirilmiş alaka düzeyi için öneriler sunmak üzere web sitenizin yapısını, iç mimarisini ve arama motoru algoritmalarında ağırlıklı olan diğer önemli öğeleri analiz ediyoruz. SEO'nun tüm yönleriyle site içi çalışmaları uyguluyoruz.

 • Meta etiket optimizasyonu
 • Anchor metin optimizasyonu
 • Alternatif etiket optimizasyonu
 • Canonical etiket optimizasyonu
 • Robots.txt dosyasının güncellenmesi
 • 301 yönlendirmelerinin doğru uygulanması
 • 404 hatalarının düzeltilmesi
 • Site Haritası eklenmesi
 • Tüm kodların minify işlemleri
 • Mobil Uyumluluk sorunlarının düzeltilmesi
 • Yavaş yükleme sürelerinin azaltılması
 • SSL sertifikası kurulması
 • ve daha bir çok detay...
İçerik Analizi

Arama motorlarında ki son güncellemeler ile içerikler en önemli konuma gelmiştir. Siteniz ile alakalı, özgün, okunabilir, doğru içeriklerin sitenizde yer alması önemlidir. Yinelenen / kopya içeriklerin kaldırılması ve içeriklerinizin arama motorlarına uyumlu hale getirilmesi sitenizin içeriklerini güncelleriz.

Google Search Console

Bir diğer adıyla Google Webmaster aracı web sitenizin durumu hakkında bir çok faydalı bilgi sağlar. Google Search Console kurulumunuzu yapar, sitenizi sürekli takip eder ve manuel müdehale gerektiren durumlarda Search Console aracı ile müdehale ederiz.

İç link Analizi

Sitenizde ki dahili bağlantı yapısı önemlidir. Önem sırasına göre sayfalarınızın iç link yapısını kurgularız.

İçerik Pazarlaması

Tüketiciniz için ilginç ve ilgi çekici içerikler sunuyoruz. İçerik stratejimiz ile ana anahtar kelimelerinizin yanı sıra yan anahtar kelimelerde de görünürlüğünüzü arttırıyor, hedef tüketici kitlenizin okunabilirliği yüksek içeriklerimiz ile daha fazla sitenizde vakit geçirmesini sağlıyor çevresi ile paylaşmasını amaçlıyoruz.

Yapısal Veri / Şema İşaretlemesi

Tüm sayfalarınızın uyguladığımız yapısal veri işaretlemeleri ile zengin snippet (rich snippet) ayrıcalığına sahip olması mümkündür.

Referans (Dış) Link Analizi

Link inşasına başlamadan önce sitenizin eksiklerini görmek üzere dış linklerinizi analiz ediyoruz. Uygunsuz sitelerden alacağınız linkler sitenizi olumsuz etkileyecektir. Bu durumun önüne geçmek üzere sitenize link veren sitelerin sürekli takibini yapıyoruz.

Yüksek Kaliteli Link İnşası

Güven ve puanı yüksek web sitelerinden link almak, sayfalarınızı arama sonuçlarının en üstüne taşıyabilir. Link inşası stratejimiz web sitenizin uzun vadeli sıralamalar için yüksek kaliteli, doğal görünümlü site profillerinden link almanızı sağlar.

Google My Business

SEO'yu etkilediği için işletmenizin konumlarını Google My Business servisine kayıt eder ve sürekli güncel olmasını sağlarız.

Sosyal Medyanın Gücü

Arama ağı pazarlama stratejinizi doğrudan desteklemek ve tüm kanallardan kitlenize ulaşmak için sosyal medya kanallarınızı güncel tutmanızı öneriririz.

Performans Analizi

Kampanyalarımıza yön vermek üzere sitenizin performansını Google Analytics, Yandex metrica, Google Search Console gibi araçlar ile izliyoruz. Hangi anahtar kelime ile kaç kişinin tıklama yaptığını sitenizde ne kadar vakit geçirdiğini ve hemen çıkma oranları gibi tüm verileri Google Data Studio raporlarımızda şeffaf olarak sunuyoruz.

Kullanıcı Deneyimi (UX) İncelemesi

Sitenizin ziyaretçileri müşteriye dönüştürme yeteneğini geliştirmek için ısı haritalarını kullanıyor, Google Etiket Yöneticisi (Google Tag Manager) ile etkinlikleri izliyoruz. Sitenizi kullanıcı deneyimine uygun olarak yeniliyor ve dönüşüm sayılarınızı arttırmayı amaçlıyoruz.

Referanslarımız

Yıllar içinde muhteşem işler yaptık. Müşterilerimizi memnun eden işlerimizi sizinde seveceğinizi düşünüyoruz.

Müşterilerimizden bazılarını görebilirsiniz, belkide yakında onlara katılırsınız.

Müşteri Görüşleri

Önceliğimiz her zaman müşterilerimizdir. Müşterilerimizin geri bildirimleri ile hizmetlerimizi sürekli geliştiriyoruz.

Kosher Sertifikası

Kosher Sertifikası

Başarılı bir çözüm ortağı olarak müşterimizin büyümesi için çalışıyoruz. Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Sosyal Medya Yönetimi
Günhan K.
Günhan K.
Kurucu, İkcert.

“1 yıldır süre gelen çalışmalarınız için teşekkürler.”

Partnerlerimiz

Müşterilerimize yenilikçi, etkili ve başarılı sonuçlar sunmak için uluslararası alanda sektörümüzün en iyileri ile çalışıyoruz!

SEO hakkında daha detaylı bilgiye sahip olun!

tanıtım filmini izleyin.

İhtiyaçlarınızı Öğrenmek ve Danışmanlık Almak için Teklif Alın!